Pies na plaży

Wakacje nad Bałtykiem

Morze Bałtyckie jest piękne. 

Szerokie piaszczyste plaże, unoszący się w powietrzu zapach lasu i mnóstwo miejsc gdzie będziecie mogli się zatrzymać ze swoim pupilem. 

My nasze wakacje 2017 spędziliśmy nad polskim morzem.

Z pewnością możemy polecić wszystkim właścicielom psów, którzy wspólnie z nimi chcą spędzić wakacje miejscowość Sztutowo. Ludzi w sezonie jest sporo, ale nie oszukujmy się – w sezonie wszędzie będzie dużo ludzi, aczkolwiek Sztutowska plaża jest znacznie „luźniejsza” od plaż w dużych kurortach nadmorskich. Wybierając się na plaże z psem warto wcześniej sprawdzić czy nie ma na niej odgórnego zakazu wprowadzania na nie psy. 

Plaża w Sztutowie jest przyjazna psiakom. Proponujemy nie korzystać z wejścia głównego, tylko jednego z bocznych wejść ponieważ znajduje się przy nich znacznie mnie ludzi i przy wejściach nie widnieją zakazy wprowadzania psów.

Pies na plaży!

Zabierając psa na plaże warto zatroszczyć się o kilka kwestii. Przede wszystkim musicie zaopatrzyć się wodę,… dużo wody – dla siebie i dla psa (zwłaszcza wtedy, gdy na miejsce odpoczynku wybieracie ustronne miejscówki, a nie plaże przeładowane infrastrukturą gastronomiczno-rozrywkową. Koniecznie zabierzcie ze sobą parasol lub inne elementy, które pozwolą na zorganizowanie cienia dla Twojego pupila! Zabierz ze sobą jeden dodatkowy mniejszy (dla ras małych) oraz większy ręcznik (dla większego psiaka), który w razie potrzeby zamoczysz i schłodzisz nim psa. 

Don Diego nie jest zwolennikiem wody i fal tak więc mogliśmy być o niego spokojni, jednak jeśli Twój pies lubi się pluskać i pływa w morzu, pamiętaj o jego bezpieczeństwie oraz, aby później opłukać go z soli znajdującej się w wodzie morskiej. Warto też umyć łapki ( w przypadku ewentualnego skaleczenia po dostaniu się soli do rany, piesek będzie odczuwał ból). Będąc z psem na plaży koniecznie sprzątajmy po nim.

Będąc w Sztutowie możemy pojechać do Krynicy Morskiej jednak przy planowaniu wyjazdu do Krynicy warto wziąć pod uwagę tłumy ludzi które tam spotkamy.

Ze Sztutowa można wybrać się na jednodniową wycieczkę do Olsztyna. Jeśli chcecie zobaczyć namiastkę jezior mazurskich jest to świetny pomysł na wycieczkę. W okolicach Olsztyna znajduje się dużo ciekawych miejsc do których dojedziemy zjeżdżając z głównej drogi tylko kilka kilometrów. 

Jednym z takich miejsc to kompleks sportowo rekreacyjny nad jeziorem Ukiel.

Wyjazd nad Polskie morze można podzielić na klika etapów. Dzięki temu podczas jednego pobytu można zobaczyć wiele miejsc. 

Kolejnym punktem naszej wycieczki było 3-miasto. Gdynia, Sopot, Gdańsk. Zwiedzanie tych miast w sezonie z psem nie należy do najłatwiejszych, ale przy odrobinie właściwej organizacji się spokojnie uda. 

Zwiedzanie zaczęliśmy rankiem kiedy na promenadzie plażowej w Gdyni nie ma jeszcze tłumów. Jeśli chcecie wypłynąć w rejs po porcie w Gdyni i Zatoce Gdańskiej w przypadku małych psów nie ma przeciwwskazań spokojnie można zabrać go ze sobą na pokład. Czas rejsu to 40 minut, a statek wypływa o pełnych godzinach.

Z Gdyni pojechaliśmy prosto do Sopotu gdzie wszechobecne korki, problem ze znalezieniem miejsca nawet na płatnych parkingach zatracił totalnie urok tego miejsca. W przypadku mniejszy psów proponujemy noszenie ich w torebce, plecaku lub na rękach. Mały pies w tym tłumie może zostać kopnięty lub zdeptany lepiej jest mu tego oszczędzić. Na słynne molo w Sopocie nie weszliśmy i wcale tego nie żałujemy. Widząc co się tam działo postanowiliśmy tu wrócić poza sezonem, a nastepnie udaliśmy się do kolejnego Trójmiejskiego miasta Gdańska, gdzie zaplanowany mieliśmy nocleg.

Spacerować proponujemy bocznymi uliczkami na których znajdziemy mnóstwo urokliwych miejsc. Wyspa Spichrzów jest znaczne spokojniejszym miejscem niż druga strona starem Motławy (zdjęcie powyżej), tam już trzeba było powtórzyć spacerowanie z psem na rękach. Zwiedziliśmy główne punkty miasta, które w większość mieszczą się pomiędzy Podwalem Podmiejskim, Wałami Jagiellońskimi, Podwalem Staromiejskim, oraz alejkami i uliczkami prowadzącymi wzdłuż Starej Motławy. 

W Gdańsku znajdziecie także koło widokowe Amber Sky. Jeśli chcecie wejść na Amber Sky z psem (ras małych i średnich) nie ma problemu psa można zabrać ze sobą do kabiny. Koszt biletu to 28 zł osoba dorosła, dziecko do 140 cm 18 zł. Czas kręcenia się to ok 10 min.

Na specjalne okazje istnieje możliwość wynajęcia kabiny VIP koszt 250 zł na 30 min. 

Będąc w Gdańsku po raz pierwszy warto wybrać się na półwysep Westerplatte. – Brak przeciwwskazań do zabrania tam psa. 

Po zobaczeniu najważniejszych zabytków i miejsc w Gdańsku udaliśmy się w drogę powrotną do Krakowa. Jednak nie bylibyśmy są nie zjeżdżając z  trasy, aby zobaczyć inne miasteczka. Tym razem naszym celem stał się Toruń… Ahh tu też ten Kopernik? Dopiero był w Olsztynie. Zjedliśmy Toruńskie Pierniki, przespacerowaliśmy się po Toruńskim Zamku i pojechaliśmy do … Ciechocinka! A co w końcu rodzice to już prawie emeryci 😉 -żartuje.

 

Byłem już wykończony tymi wakacjami. Ciągle nie dawali mi spać tylko kazali zwiedzać i spacerować!

Ale jak w Ciechocinku wprowadzili mnie pod wode! – ałłłłłć momentalnie ożyłem- nie lubię tego! – Wróżyło to zasikany dywan po powrocie do domu. 😀

I kiedy już myślałem, że zaraz będziemy w domu oni znowu zaczęli rozmawiać o „jechać gdzieś na kolacje”. Co? Co? Czy ktoś powiedział jedzenie?! Momentalnie się uaktywniłem. W trakcie internetowych poszukiwań znaleźliśmy coś co mogło by nam się spodobać! Zadzwoniliśmy i już wiedzieliśmy, ze pies mile widziany 😀 Hurrra będzie jedzenie! Dojechaliśmy na miejsce. Piękna miejscówka, cisza spokój, z dala od miejskiego zgiełku. Tak to my lubimy. Jedzenie wyśmienite, a ceny przystępne! Polecamy wszystkim, którzy będą w okolicy! Zajazd Leśny  Siewierz-Warężyno. 

My na pewno tam wrócimy!

Wakacje uważam za udane. Pogoda była zmienna, raz słońce raz deszcz, ale było super. Mnóstwo wrażeń, świetnych miejsc i ludzi. A przede wszystkim byliśmy my cały czas wszyscy razem! Teraz odsypiam i planuję kolejny wyjazd. Tym razem jakiś weekend, gdzieś bliżej! Hmm. Jesień? Busko-Zdrój z psem? To brzmi nieźle!

Wakacje z psem | Don Diego w podróży| Pies na plaży | Gdańsk| Gdynia | Sopot | Gdzie nad morze | Wakacje z psem nad polskim morzem | Pies w podróży | Buldog Francuski | 

Podziel się

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *