Francuski Temperament Buldoga Francuskiego

Małe co nieco o Francuskim temperamencie Buldoga Francuskiego

Pomimo swojego ponurego wyrazu twarzy Buldog Francuski jest zabawny, komiczny i sympatyczny. Wiele jego zachowań sprawia, że uśmiech pojawia się nawet na twarzy ponuraków.

Jest odpowiednim psem do mieszkania jak i do domu z ogródkiem. Wbrew jego wyglądowi muskularnej sylwetki jest, żywym psem. Zwłaszcza w pierwszych dwóch latach życia.Szczenięta Buldoga Francuskiego są wyjątkowo rozbrykane i szalone. Uwielbiają gonić za piłką co śmiało można uznać za jedną z ich pasji. Dorosły Buldog Francuski jest już bardziej ułożony i może stać się mistrzem leżenia na kanapie, ale także lubią bawić się maskotkami i chodzić na spacery w chłodne dni.

Buldog Francuski jest dość upartym psem, stąd też mogą się pojawić problemy w jego wyszkoleniu. W trakcie szkoleń nie należy zapominać że Buldog Francuski jest bardzo wrażliwy, ale przyswaja wiedzę i pamięta to czego się uczył. Trening należy zacząć możliwie jak najwcześniej. Głównym motywatorem do treningu Buldoga Francuskiego jest jedzenie, a więc spora garść smakołyków pomoże nam wyszkolić Buldożka.Trzeba jednak być konsekwentnym, a przyniesie to oczekiwane rezultaty. 

Buldogi francuskie są duszą towarzystwa, mimo zmęczenia dotrzymuje towarzystwa gościom i domownikom. Kidy jest już naprawdę zmęczony swoim urokiem wymusi głaskanie i uśnie na chwilę obok lub na kolanach swojej „ofiary”, tylko po to, aby zregenerować siły i po chwili z powrotem uczestniczyć w zabawie. 

Pojawia się wiele informacji na temat tego jak Buldog Francuski znosi samotność. Otóż nie oszukujmy się, żaden pies nie lubi samotności, ale pozostawienie Buldoga Francuskiego samego w domu na kilka godzin nie powinno, przysporzyć mu problemu- o ile od szczeniaka, tak był nauczony. Dlatego warto, go przyzwyczajać od samego początku. Rozwiązaniem z którego warto skorzystać jest kamera internetowa,dzięki niej na bieżąco można śledzić czy nasz Buldożek śpi, broi, a może się denerwuje – będziemy spokojniejsi kiedy zostawiamy szczeniaka samego w domu, a będąc w pobliżu możemy zareagować, gdyby działo się coś nieoczekiwanego.

Buldog Francuski jest przyjazny dla wszystkich psów i rzadko szczekają. Zazwyczaj są spokojnie w towarzystwie innych zwierząt. Uwielbiają polować na owady. Samce mogą się kłócić z innymi samcami.

Chrumkanie, parskanie, chrapanie i inne dziwne odgłosy, które rozumie właściciel Buldoga Francuskiego to charakterystyczna cecha psów rasy brachycefalicznej. Jest to typ czaszki psa o krótkim, spłaszczonym pysku, i wyróżniającą się krótką, kwadratową budową głowy. Psy tych ras są często narażone na wiele wad dlatego tak ważne jest, aby szczeniak został zakupiony w certyfikowanej hodowli! Osoby chcące posiadać psa rasowego powinny liczyć się z tym, że pies taki w zależności od razy kosztuje od kilku do kilkudziesięciu tysięcy. Buldog Francuski kosztuje w certyfikowanych hodowlach  od 3,5 do 7 tys zł. 

NIE KUPUJCIE PSÓW Z PSEUDOHODOWLI! 

Czy Buldog Francuski jest dla Ciebie?

Jeśli chcesz psa który…

 • Jest mały, ale silny
 • Ma duże wyraziste oczy
 • Ma łatwą w pielęgnacji, piękną sierść
 • Jest niezwykle uprzejmy
 • Uwielbia się bawić i gonić pilki
 • Nie potrzebuje dużego wysiłku fizycznego
 • Nie szczeka zbyt wiele
 To Buldog Francuski może być dla Ciebie odpowiedni

Jeśli u swojego psa nie chcesz …

 • Chrapania, parskania, sapania
 • Nieprzyjemnych zapachów (wzdęcia) 
 • Uporu
 • Powolności 
 • Potencjalnie mogącymi wystąpić problemów zdrowotnych
 • Wysokich kosztów utrzymania
 To Buldog Francuski zdecydowanie nie jest dla Ciebie odpowiedni

Małe co nieco o mnie..

Urodziłem się 8 stycznia 2017 roku więc co nieco o życiu już wiem. Mieszkam w Krakowie razem z moją nową rodziną. „Mameł jest najlepsza jaką mogłem sobie wyobrazić rozpieszcza mnie na każdym kroku. Tateł to fanatyk piłki nożnej więc w sezonie zasiadamy przed telewizorem i oglądamy razem mecze. Razem mnie uczą i dają mi dużo miłości!

Skąd moje imię? A znacie Diego Coste? Teraz już byłego piłkarza klubu Chelsea? Tak to właśnie Mameł zadecydowała, że tak ma być i bez dyskusji! Lubie to imię chociaż osobiście wole Davida Luiza 😀

Nasza rodzina chętnie podróżuje dlatego, gdy tylko czas na to pozwala opuszczamy Kraków i wyjeżdżamy w nieznane.

Zwiedzaj ze mną różne miasta i poznawaj świat na czterech łapach.

Podziel się

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *